Innere Schwarze Schneid

5. srpna 2017 v 18:17 | Martin |  Alpy 3000+
INNERE SCHWARZE SCHNEID měří 3367 m/m a leží v Oetztálských Alpách na dohled od Wildspitze a dalších významných vrcholů Východních Alp. Do Tiefenbachjochu, sedla pod vrcholem, vede lanovka otevřená i v létě. Vrchol je tak dostupný ocelovými lanky jištěnou cestou (I UIAA, nejedná se o ferratu) překonávající jen asi 100 vm. Dál je možné pokračovat po hřebeni za I-II UIAA skoro 500 m na vyhlídku u další stanice lanovky (v létě nefunkční) nad tunelem pro lyžaře. Z vrcholu jsou dobré výhledy (prominence cca 250 m) na lyžařský areál v Pitztalu i blízký v Oetztalu a na hlavní ledovce ve Stubai. Samotný protáhlý vrchol rozděluje malý zoubek na dvě části. (fotografie na fcb)

hřebenem
Proběhli jsme se na Polleskogel během čekání na zbytek týmu, jenže ten má ještě další zpoždění. Tak se rozhodujeme vyjet lanovkou na Tiefenbachjoch a podívat se na Innere Schwarze Schneid, protože počasí je skvělé. A z Wildspitze Wildspitzi nevyfotíme :D Tak rychle nahoru po šutrech a drátech. Nikde nikdo. Ostatní zůstávají u lanovky a na slepém mostíku (zavěšené vyhlídce alá Lomnický). U solárního panelu podporujícího lyžařský areál dole se opalují dva německy mluvíc kluci. Pozdravíme se a jdeme ještě kousek dál, kde je podle nás hlavní vrchol. Pokocháme se a pak jen dolů, čeká nás cesta na jeden z fotografovaných kopců.

poznámky
placená cesta na obrovská parkoviště (stejná jako na Polleskogel aj.) 18 až 22 E, 16 E osoba lanovka do Tiefenbachjoch a zpět (v době naší návštěvy nutné zpět vzhledem k údržbě skiareálu na ledovci), u stanic lanovky veškerý komfort (WC free), v létě funguje pouze lanovka do Tiefenbachjoch
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama