Horolezecká motta

10. října 2016 v 21:46 | Markéta |  Jak přežít bez hor
sesbírané kecy, co nás nutí přemýšlet

Úspěch není jen okamžik korunovace, míč ve fotbalové bráně, nebo vlajka na vrcholu hory. Úspěch je celý proces snažení se o odsažení cíle, který se někdy začíná i neúspěchem, (Erik Weihenmayr, slepý horolezec na Everestu)

Keď máš vstúpiť do hôr, do oblakov,
do sveta krásot Božích a zázrakov,
zlož bremä hriechu horám na podnožia,
bo kade kráčaš je svätyňa božia...
(S.B.Hroboň, vrcholová kniha Havrania skala, Slovenský raj, 5.10. 2002)

"Prečo chodíš tak často do hôr?" "Modlím sa tam." "Však Boh je predsa všade, alebo nie?" "Samozrejme." "A Boh všade na svete je rovnaký?" "Áno, zaiste." "Tak prečo chodíš do hôr?" "Pretože v horách nie som rovnaký ja..." (fcb Michal Slivka)

Horolezectvo je o intímnom vzťahu s horami. Hory sú nádherné aj na pohľad, no rozdiel medzi kochaním sa pohľadom na hory a lezením je taký istý, ako medzi obdivom ku krásnej žene a opätovanom vzťahu s ňou. (fcb Lubomír Tobek)

Kiedys kdos mnie zapytal: "dla cego chodzis po gorach". Odpowidzalem, ze ludzi mozna podzielicz na dva rozdaje: na tych ktorym nie trzeba tej pasjci tlumaczycz a na tych ktorym si jej nie wytlumaczycz. (fcb Piotr Pustelnik)
(př. Kdysi se mě někdo zeptal: "Proč chodíš po horách". Odpověděl jsem, že lidi se mohou rozdělit na dvě skupiny:
na ty, kterým není třeba to vysvětlovat a na tým to vysvětli nejde.)

Když horolezec tvrdí, že přestane lézt, je to asi stejné, jako když tvrdíme, že se začneme mýt jen studenou vodou a budeme každý den večer cvičit. (cNc)

Když si žene vezme horolezce, musí se smířit, že na otázku, jestli Ona nebo Hory, dostane odpověď, že Hory by takovou otázku nikdy nepoložily... (fcb Jan Haráč)

Jaké je manželství s horolezkyní? Snadné, vezme si vždycky horolezce. (Mája, pohora.cz)

Horolezectví není sport. Ve sportu se dá kdykoliv říct: "Hele, dneska nemám den, balím. Je to na vás/na tobě!" Dovedete si tohle představit na třetí délce? (cNk)

Horolezec šplhá na vrchol, aby ho dosáhl, ne aby se ho zmocnil. (Tomáš Janovic)

Perverzna sutazivost za kazdu cenu a namyslanie si, ze sme lepsi ako ini, zabija ducha hor, zabija krasnu myslienku ktora nas zenie do nekonecnej prirody. Preto ostanme skromnymi a nech ini posudia ci nasa cinnost v horach bola pozitivna alebo aj nie. Nakoniec je to aj jedno, hlavna vec ze sme mali radost a ze sme si nasli vernych priatelov. (Šany - Alexander Luczy)

Horolezci vyvolávají v ostatních zdání sebevrahů... Protože sebou furt vláčí lano...(legrace.cz)

Nekvalitní horolezecká výbava má 2 nesporné výhody ... ... je levná a vydrží do konce života. (všude běžné)

Mezi zážitkem ze zdolání vrcholu lanovkou nebo svými silami je asi takový rozdíl, jaký je mezi přehráním skladby podle not na nějakém nástroji nebo poslechu nahrávky. Chcete-li to drsněji, pak jako mezi balením a sváděním krásné holky den za dnem nebo zaplacením šlapce... (cNk)

Anorektička věří, že hlad zažene místo jídla holá voda. Ten, co se snaží zahnat touhu po horách jízdou v lanovce, zůstane stejně hladový, ať si myslí cokoliv. (cNk)

Hory odhalujú slabiny, lebo v horách nie je, kam ich skrýť. (Peter Hámor)

Proč je těžké rozejít se v horolezeckém manželství?
Řekneš: "Táhni" a On(a): "Jistíš?" (táhnout = být první na laně)
Zůstane ti jen půlka friendů... ("přátel" = druh jistícího prostředku)
Na štandu je pro Tebe vždy On(a) ten nejdůležitější člověk na světě...
Jeden pípák ti je na...
(cNk)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama